Wygodna i łatwa
obsługa sprzedaży

Kasy fiskalne

Kasa fiskalna służy do rejestracji obrotu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży detalicznej. To samodzielne stanowisko obsługi klienta, które wydaje paragon fiskalny.

Jeżeli rozpoczynasz działalność gospodarczą, sprawdź czy powinieneś kupić kasę fiskalną i używać jej na co dzień.
Kasy fiskalne można podzielić na proste (jednostanowiskowe) lub systemowe (wielostanowiskowe). Kasy proste charakteryzują niewielkie gabaryty. Najmniejsza znana na rynku kasa prosta jest wielkości kalkulatora, jej producentem jest firma POSNET z Warszawy.

Kasy jednostanowiskowe są urządzeniami, które z reguły nie współpracują z innymi elementami wyposażenia stanowiska kasowego. Rzadko wykorzystywana jest możliwość współpracy z komputerem, wagą elektroniczną lub skanerem. Łatwość obsługi, odporność na warunki atmosferyczne, stosunkowo niewielka pojemność pamięci PLU oraz niska cena są cechami związanymi z tą grupą kas fiskalnych.

Kasy wielostanowiskowe stosowane są najczęściej tam, gdzie konieczna jest współpraca z innymi kasami oraz programem magazynowym w jednym systemie sprzedaży. Często wykorzystuje się takie urządzenia peryferyjne, jak waga elektronicznąskanery kodów kreskowych oraz sprawdzarki cen w celu usprawnienia pracy kasjera.

Warto także zaznaczyć, że obecne na rynku od pewnego czasu urządzenia fiskalne z kopią elektroniczną stopniowo wypierają kasy tradycyjne z tzw. papierową kopią paragonu. Zakup kasy z kopią elektroniczną daje wiele korzyści, gdyż ogranicza przyszłe koszty zakupu papieru oraz nie wymaga archiwizowania rolek, co oszczędza miejsce i eliminuje problem blaknącego z czasem papieru termicznego.

U nas znajdziesz kasy tak znanych producentów jak POSNET, ELZAB, NOVITUS, INNOVA, EMAR

Na rynku kas fiskalnych działamy już od 1993r.
Z przyjemnością doradzimy Ci jakiego rodzaju urządzenie będzie odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Partnerzy Oprogramowani